Інвестиційний проект компанії «НІБУЛОН» – можливість подолати економічну кризу в Україні

Нещодавно інтернет-видання «Черкаський край», яке позиціонує себе як «інформаційний портал достовірних новин», розмістило статтю місцевого журналіста Лимаренко В., що містить недостовірну інформацією про діяльність компанії «НІБУЛОН».

Сільськогосподарське підприємство «НІБУЛОН» у своїй багатоплановій діяльності неухильно дотримується ключових принципів успішного бізнесу: працювати виключно у законодавчому полі, вести діяльність прозоро і відкрито, відповідально ставитися до збереження навколишнього середовища та проблем захисту довкілля. Тому ми дуже категорично реагуємо на будь-які неправдиві та непрофесійні звинувачення в адресу нашої компанії і завжди готові спростовувати їх ґрунтовними доводами та фактами.

Останнім часом цим доводиться займатися частіше через велику кількість так званих «професіоналів», які вважають себе фахівцями ледь не в усіх сферах життя, а насправді ж просто вводять людей в оману.

Так, на жаль, сталося і в цьому випадку. Адже, отримавши доступ до документів та не спромігшись у них розібратися, автор, спекулюючи іменем відомої компанії, розповсюдив в мережі інтернет вирвані із контексту відомості та завідомо брехливі факти. До речі, горе-журналіст так і не звернувся до нашої компанії за роз’ясненням або коментарем, хоча мав це зробити, як того вимагає журналістська етика та законодавство України. Складається враження, що головною метою автора цього «викривального розслідування» було банальна маніпуляція громадською думкою заради інтересів справжніх замовників цих дискредитаційних матеріалів. Про ніяку охорону довкілля, екологію, майбутнє України тут навіть і не йдеться.

Офіційно заявляємо, що наша компанія – приклад побудови екологічно і соціально відповідального бізнесу в Україні. Жоден наш крок, жоден інвестиційний проект не здійснюється без попередньої ретельної перевірки їх впливу на оточуюче середовище та інтереси громади. Так само екологічно доцільною визнана реалізація широкомасштабного інвестиційного проекту з відродження судноплавства річками Дніпро та Південний Буг, який «НІБУЛОН» реалізує з 2009 року.

Проект включає будівництво елеваторів та річкових терміналів, створення власного вантажного флоту, розвиток річкової інфраструктури як елементу сучасної аграрної логістики України. Переваги від його реалізації беззаперечні, причому вони матимуть позитивний вплив як на кожного окремого громадянина, так і на економіку держави в цілому. Зокрема, відновлення судноплавства річками Південний Буг та Дніпро дозволить зменшити техногенне навантаження від наземного транспорту та сприятиме розвитку соціально-економічної інфраструктури та підвищенню транзитного потенціалу України в цілому, розвитку морегосподарського комплексу, відкриттю нових та розвитку діючих підприємств, створенню робочих місць, збільшенню надходжень до бюджетів усіх рівнів та державних цільових фондів, виплаті соціальних забезпечень тощо. Зокрема, відновлення судноплавства річками Дніпро та Південний Буг дозволить щорічно перевозити по воді вантажів тільки нашої компанії до 3 млн т та зніме з доріг до 150 тис. одиниць вантажного транспорту, що, безумовно, надасть позитивний екологічний ефект за рахунок скорочення викидів продуктів згоряння палива на одну тонну перевезеного зерна. При цьому потенціал України – більше 50 млн тонн різних вантажів (цемент, пісок, щебінь, будівельні матеріали, сільськогосподарська продукція тощо).

Однією із складових інвестиційного проекту компанії є проект «Днопоглиблювальні роботи на лімітуючих перекатах в Дніпровському та Дніпродзержинському водосховищах», що отримав позитивну оцінку Міністерства екології та природних ресурсів України в ході державної екологічної експертизи. Автор замовної статті, отримавши від Міністерства інфраструктури України повний оригінальний текст висновку, намагається поєднати окремі проекти, які реалізує наша компанія в різних регіонах України. Вирвавши з контексту окремі фрази та рядки офіційних документів, автор невміло спробував представити громадськості спотворену пародію на реальні плани інвестиційної діяльності компанії «НІБУЛОН».

По-перше, у Чигиринському районі Черкаської області роботи з днопоглиблення за проектом «Днопоглиблювальні роботи на лімітуючих перекатах в Дніпровському та Дніпродзержинському водосховищах» проводитися не будуть. Тут, в рамках інвестиційного проекту, ще у 2009 році було збудовано найперший річковий перевантажувальний термінал компанії у с. Вітове, про що громадськість було поінформовано в місцевих ЗМІ. Тому дивним вбачається те, що ці питання виникли в автора тільки тепер, після отримання головами ОДА та РДА листів про наміри компанії відроджувати пасажирські перевезення.

На сьогоднішній день підприємство у с. Вітове залишається єдиним терміналом компанії в цьому регіоні та забезпечує приймання і обробку зернових та олійних культур з відвантаженням на водний транспорт. Ще під час будівництва перевантажувального термінала з метою безпечного приймання та обробки суден було проведено днопоглиблення операційної акваторії та водного підходу причалу до глибини 4 м. Причал та водні підходи до нього включені в навігаційну річкову карту Кременчуцького водосховища та зареєстровані Регістром судноплавства України. Рівень глибин підтримується власним сучасним землесосом фінського виробництва, який відповідає вимогам міжнародних стандартів якості ISO9001 та екологічної безпеки ISO14001. Цей фрезерний земснаряд “Watermaster Classic IV” широко використовується у Європі для робіт на річках, озерах, у природних заповідниках.

По-друге, окрім розвитку вантажних річкових перевезень на Черкащині, наша компанія розглядає і можливість відродження пасажирського судноплавства, для безпечного функціонування якого існуючий рівень глибин є достатнім, тому потреба у проведенні додаткових днопоглиблювальних робіт відсутня. Чигиринський край багатий на мальовничі краєвиди та історичні пам’ятки, його розвиток тісно пов’язаний з розвитком туристичної галузі, і пасажирське судноплавство забезпечить суттєвий поштовх для розвитку регіону. Про це ми і повідомили голів Черкаської обласної та Чигиринської районної адміністрацій у листах №№ 1816/3-16/50 та 1818/3-16/50 від 15.02.2016 р. Адресовані головам обласної та районної адміністрацій листи і опинилися в руках автора «розслідування», для якого ця звичайна констатація факту стала мало не відкриттям світового масштабу.

По-третє, щодо проекту «Днопоглиблювальні роботи на лімітуючих перекатах в Дніпровському та Дніпродзержинському водосховищах», то реалізація даного проекту включає два етапи. Так, в умовах тотальної бездіяльності та байдужого ставлення державних виконавчих органів проект близько п’яти років гальмувався у владних кабінетах, проте все ж таки отримав повний пакет погоджень задля реалізації першого етапу – проведення розчистки гранітних перекатів Дніпровського водосховища. Наступний крок – розчистка піщаних перекатів Дніпродзержинського водосховища проектом передбачено, але наша компанія реалізовувати його не збирається. В усіх погоджувальних документах Кременчуцьке водосховище згадується виключно як місце відвалу ґрунтів. Постановка даного питання автором є взагалі недоречною, адже підтримання глибин суднового ходу є обов’язком держави, від імені якої ці функції здійснює ДП «Укрводшлях», наразі заявлені глибини 3,65 м, але фактичні глибини – 3,2 м.

По-четверте, наша компанія працює відкрито і виключно у правовому полі. Стисле резюме проекту «Днопоглиблювальні роботи на лімітуючих перекатах в Дніпровському та Дніпродзержинському водосховищах» надано в Заяві про екологічні наслідки діяльності, яка розміщена на офіційному сайті компанії (www.nibulon.com.) та опублікована у газеті «Рідне Прибужжя» від 20 серпня 2015 р. Тобто матеріали протягом довгого часу знаходяться у прямому доступі і неодноразово обговорювалися

По-п’яте, ніяких териконів радіаційних відходів, які маряться автору, не буде. Район проведення робіт розташований у басейні середньої течії Дніпра, що протікає по Українському кристалічному щиту та утворює затоплені перекати і кам’яні гряди. Мова йде лише про розбиття скельного ґрунту, а не мулу. На скельному ґрунті відходи не осідають. Розробці підлягає скельний ґрунт з міцних гранітних порід, зразки якого досліджувались на вміст природних радіонуклідів (Th-232, Ra-226, Сs-137, К-40) із залученням установ відповідної акредитації (Протокол випробувань №823 від 12.11.2012 р.). Згідно з висновком Миколаївського обласного державного проектно-технологічного центру охорони родючості ґрунтів і якості продукції представлений для випробування граніт може застосовуватися як будівельний матеріал без обмежень за радіаційним фактором. Так, у подальшому він буде використаний при реалізації державних проектів з берегоукріплення, в тому числі і берегів Кременчуцького водосховища. Ми радимо пану Лимаренку, якщо він дійсно вболіває за екологію, подивитися на береги Дніпра, де дерева валяться в річку. Проявіть настирливість та боріться з цією проблемою задля уникнення трагедії, яка може серйозно нашкодити.

З метою виключення небезпечних інженерно-геологічних процесів і явищ, проектними рішеннями передбачена технологія розробки скельного ґрунту шляхом механічного впливу гідромолота та відколювання від загального тектонічного пласту шматків граніту, без застосування вибухівки. Компанія ретельно готується до втілення проекту «Днопоглиблювальні роботи на лімітуючих перекатах в Дніпровському та Дніпродзержинському водосховищах». Наразі на власному суднобудівно-судноремонтному заводі «НІБУЛОН» в Миколаєві компанією відкрито фінансування будівництва понтону для вже придбаного потужного гідравлічного екскаватора Volvo EC 700 CL, оснащеного гідромолотом та ковшем об’ємом 3,37 м3 з глибиною копання понад 9 м.

Місцем тимчасового складування вийнятого з-під води скельного ґрунту ДП водних шляхів «Укрводшлях» визначило земельну ділянку біля хвилезахисної дамби, що належить ВП «Дніпродзержинський судноплавний шлюз», куди скельний ґрунт буде доставлятись баржами. Подальше використання скельного ґрунту залежить від рішення влади.

 

Сьогодні розвелося безліч кишенькових громадських діячів, яких певні структури використовують для нечесної боротьби. Їх робота – заважати, для них інтереси замовників важливіші за інтереси країни. На відміну від них, наша компанія інвестує в економіку України, дає робочі місця, реформує країну. Підтримку у реалізації наших планів висловлюють і звичайні мешканці прибережних сіл, які чекають робочих місць і розвитку інфраструктури, і фахівці морегосподарської та інших галузей економіки. Підтримку нам висловив Глава держави. Сьогодні наша компанія взяла на себе зобов’язання вирішити нагальну проблему відродження річкового судноплавства. І ми переконані, що реалізація нашого інвестиційного проекту стане справжнім кроком вперед для нашої економіки, для розбудови процвітаючої, європейської України.

Усі права захищені © 2025 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.