Пшениця/ячмінь
Протягом останнього часу ситуація на фізичному ринку пшениці не зазнала кардинальних змін. Покупці не поспішають укладати зовнішньоекономічні контракти по даній культурі та продовжують детально вивчати пропозицію на ринку.
9 січня 2019 року єгипетським урядовим імпортером GASC було проведено черговий тендер на закупівлю продовольчої пшениці, а у його рамках було законтрактовано 415 тис. т цієї культури виключно російського походження. За таких умов пропозиція до відвантаження продовольчої пшениці з портів Росії у період з кінця лютого до початку березня значно скоротилася, тож російські експортери почали поступово підвищувати свої цінові індикації. Зазначимо, що на російському ринку досі залишається невизначеність щодо можливого введення квот на експорт пшениці, деякі трейдери повідомляють про поки що неформальне прохання Мінсільгоспу Росії у другій половині маркетингового року знизити обсяги відвантажень на зовнішні ринки. У грудневому звіті Міністерства сільського господарства США оцінка експорту російської пшениці становить 36,5 млн т. До речі, запланована на 11 січня публікація звіту Мінсільгоспу США не відбулася через проблеми з фінансуванням, що виникли у результаті конфлікту між президентом США Дональдом Трампом та демократичними силами.
Станом на 17 січня ціни в портах України такі: пшениця 2-го класу – 6850-7250 грн/т, 3-го класу – 6800-7200 грн/т, фураж – 6600-7000 грн/т.
Традиційно для даного періоду ринок ячменю демонструє стабільність та характеризується низькою активністю. Серед небагатьох подій, що мали місце протягом останнього часу варто виділити тендер на закупівлю ячменю проведений Йорданією. Першого разу даний тендер мав відбутися 27 грудня 2018 року, проте був відмінений через низьку кількість продавців (готові брати участь у торгах були лише 2 торгові компанії). Вдруге проведення тендера анонсувалося на 10 січня 2019 року, кількість учасників зросла до 3-х компаній, проте результат не змінився, і торги було перенесено навіть без відкриття конвертів з ціновими пропозиціями. Відбувся даний тендер 16 січня 2019 року, а в його межах було законтрактовано 60 тис. т ячменю з періодом поставки з 01.05.2019 по 15.05.2019 року.
Станом на 17 січня ціни в портах України на ячмінь перебувають у діапазоні 6600-6800 грн/т.
Кукурудза
Протягом поточного тижня на фізичному ринку кукурудзи відмічалися позитивні цінові настрої, які виникли на тлі тривалої невизначеності у вирішенні торгових розбіжностей між Китаєм та США. Той факт, що американська кукурудза залишається найдешевшою у світі і користується активним попитом, незважаючи на відсутність конкретних рішень по Китаю, підтримує котирування у даному діапазоні. Зазначимо, що китайське інформаційне агентство повідомило про зниження виробництва кукурудзи в КНР за період з жовтня 2018 по вересень 2019 на 0,7%, а саме: до 257 млн т при зростанні споживання на 5,5% до 285 млн т. З урахуванням наявності перехідних залишків державного резерву, на думку експертів, фактичного дефіциту китайці відчувати не будуть.
Серед решти новин, що поширюються ринком кукурудзи, варто виділити зниження врожаю кукурудзи в Південно-Африканській Республіці нижче психологічної позначки у 12,2 млн т (проти результату минулого маркетингового року на рівні 13,5 млн т), що переводить найбільшого виробника кукурудзи на континенті в категорію імпортерів, на підтвердження чого вже є перша суднова партія кукурудзи з Аргентини, яка прибуде в порт вивантаження до кінця місяця. Причиною скорочення врожаю стала посуха, через яку посівна кампанія в ключових районах йшла з серйозним відставанням, а в деяких областях повністю завершити польові роботи так і не вдалося.
Скорочення виробництва кукурудзи в Індії і зростання цін на внутрішньому ринку змушують місцевих переробників виступати з вимогами до уряду про скасування чинного імпортного мита в розмірі 60% і розширення безмитного імпорту до 1 млн т.
Станом на 17 січня ціни в портах України на кукурудзу перебувають у діапазоні 5250-5450 грн/т.
Усі права захищені © 2025 ТОВ СП «НІБУЛОН»
ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти,
коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо),
які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН»
(nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем
гіперпосилання безпосередньо на
nibulon.com.
Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання
матеріалів.