Пшениця/ ячмінь
Поточного тижня було опубліковано оновлений звіт Міністерства сільського господарства США, а його вплив можна охарактеризувати як нейтральний. Оцінка валового збору пшениці у світі суттєво не змінилася та наразі становить 765,55 млн т проти 765,23 млн т у попередньому звіті. У розрізі країн – найбільших виробників та експортерів даної культури – зміни виглядають наступним чином:
Оцінка світового експорту була підвищена на 1 млн т до 180,68 млн т, а перехідні запаси у світі, згідно з даними американських експертів, складуть 288,28 млн т (+0,48 млн т).
Учасники ринку даної культури спостерігають за розвитком погодних умов у «пшеничному» регіоні США, де наразі спостерігаються рекордно низькі температури повітря, за інформацією синоптиків така погода збережеться і у короткостроковій перспективі. Серед решти новин варто відзначити, що єгипетський урядовий імпортер GASC 14 листопада оголосив про проведення тендера на закупівлю продовольчої пшениці, його результати будуть опубліковані згодом. Довідково: попередній тендер даного покупця відбувся 04 листопада, а у його рамках було законтрактовано 175 тис. т пшениці з поставкою протягом 15-25 грудня 2019 року. Переможцями того разу виявилися французькі та російські експортери, які реалізували 120 тис. т та 55 тис. т відповідно.
Станом на 14 листопада закупівельні ціни в портах України наступні: пшениця 2-го класу: 5350 - 5650 грн/т, 3-го класу: 5350 -5650 грн/т, фураж: 5150 – 5480 грн/т.
На попередньому тижні котирування на біржах в Чикаго та Парижі на пшеницю продовжили демонструвати негативний ціновий тренд, а євро укріпилося по відношенню до долара на 1,5%, що відповідно покращило конкурентоспроможність ячменю європейського походження на світовому ринку. Цінові індикації продавців залишилися практично незмінними (за винятком європейських), а попит з боку покупців не можна назвати активним. Лівія як і раніше лише моніторить ціни продавців, чекаючи на їх зниження. Покупці під Саудівську Аравію на грудень-січень також пішли з ринку, можливо, тимчасово, а можливо, покрили свої короткі позиції. Серед змін у оновленому звіті Міністерства сільського господарства США варто виділити наступне:
- оцінка валового збору ячменю 2019/2020 МР в Аргентині зазнала зниження на 0,2 млн т;
- оцінку виробництва та експорту по Австралії було знижено на 0,2 млн т;
- прогноз виробництва та внутрішнього споживання ячменю в ЄС було підвищено на 0,2 млн т.
У результаті вищезазначених прогнозів і коригувань світові перехідні залишки на кінець 2019/2020 маркетингового року були знижені з 22,6 млн т до 21,8 млн т.
Станом на 14 листопада закупівельні ціни в портах України на ячмінь перебувають у діапазоні 4700 – 5020 грн/т.
Кукурудза
Оновлений звіт Міністерства сільського господарства США не створив істотного впливу на ринок кукурудзи, зміни, відображені у ньому, виявилися в межах очікувань учасників ринку. Так, американські аналітики відкоригували прогнози світового валового збору даної культури наступним чином:
- у США даний показник було зменшено на 3 млн т, у Мексиці – на 2 млн т, а в Україні – на 0,5 млн т;
- збільшення оцінки виробництва торкнулося Росії (+0,5 млн т до даних у жовтневому звіті).
Оцінка світового експорту кукурудзи наразі становить 167,05 млн т, а перехідних запасів на кінець поточного сезону – 295,96 млн т (проти 166,59 млн т та 302,55 млн т у попередньому балансі відповідно).
Темпи збирання кукурудзи урожаю 2019 року в США все ще відстають від минулорічних показників та очікувань учасників ринку. Станом на поточну дату американськими фермерами проведено обмолот на 66% від збиральної площі (+14% за тиждень), проте така ситуація не позначається на ціновій тенденції.
Згідно з офіційною статистикою, в Україні польові роботи зі збирання кукурудзи наразі завершено на 89% площі проти 87% – минулорічного результату на аналогічну дату. Варто відзначити, що фактичний намолот випереджає минулорічний на цю дату на 1,14 млн т, а цьогорічна врожайність складає 7 т/га проти 7,5 т/га у 2018 році.
Станом на 14 листопада закупівельні ціни в портах України на кукурудзу перебувають у діапазоні 4300 – 4550 грн/т.
Усі права захищені © 2025 ТОВ СП «НІБУЛОН»
ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти,
коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо),
які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН»
(nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем
гіперпосилання безпосередньо на
nibulon.com.
Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання
матеріалів.