Пшениця/ячмінь
На початку поточного тижня було опубліковано черговий звіт Міністерства сільського господарства США, проте кардинальних змін у балансі попиту-пропозиції пшениці не відбулося. Оцінка глобального виробництва пшениці у цьому місяці практично не змінилася, збільшення валового збору в Канаді та Мексиці компенсувало зниження цього показника в Австралії. Коригування виробництва австралійської пшениці у бік зниження не здивувало учасників ринку. Такий розвиток подій виявився доволі очікуваним, зважаючи на несприятливі погодні умови, що спостерігалися в цій країні у визначальний для формування та розвитку посівів період. Поточна оцінка урожаю пшениці в Австралії становить 17 млн т (проти 17,5 млн т у листопаді). Відмітимо, що минулого маркетингового року валовий збір австралійської зернової перевищив 21 млн т, а позаминулого – 30 млн т. Експортний потенціал цієї країни, згідно з оцінками аналітиків Мінсільгоспу США, зменшиться до 10,5 млн т (-1 млн т). Також не стало сюрпризом підвищення оцінки експорту російської пшениці до 36,5 млн т, що зумовлено скороченням внутрішнього споживання цієї культури. Зважаючи на те, що темпи експорту американської пшениці у першому півріччі поточного маркетингового року не відповідають запланованим темпам, Мінсільгосп США знизив оцінку експорту цієї культури до 27,2 млн т. Що ж стосується прогнозу балансу по ЄС, відмітимо, що виробництво пшениці залишилося незмінним, а саме: на рівні 137,6 млн т в той час, як оцінки експорту було переглянуто до 22 млн т (-1 млн т до попереднього звіту) та перехідних залишків до 11,2 млн т (+1 млн т).
Зазначимо, що 12 грудня відбувся тендер, проведений єгипетською урядовою організацією GASC, у його рамках було законтрактовано 180 тис. т пшениці походженням з Росії та Румунії, період поставки припадає на 01-10 лютого 2019 року. Попередній тендер (з поставкою у період 21-31 січня) було організовано 6-го грудня, обсяги закупівлі на ньому склали 350 тис. т, а переможцями стали російські та українські трейдери.
Станом на 13 грудня ціни в портах України такі: пшениця 2-го класу 6 700 – 7 000 грн/т, 3-го класу 6 650 – 6 950 грн/т, фураж 6 300 – 6 770 грн/т.
Оцінка світового виробництва ячменю була незначно відкоригована Мінсільгоспом США у бік зниження та наразі становить 140,7 млн т. Довідково: у попередньому звіті цей показник перебував на рівні 141,3 млн т. Зниження глобального виробництва відбулося за рахунок скорочення виробництва в ЄС (до 56,95 млн т), Канаді (до 8,4 млн т) та Австралії (до 7,3 млн т). Серед вищенаведених країн зниження експортного потенціалу очікується лише в Австралії до 5,4 млн т (проти 5,7 млн т у листопаді). Попит на ячмінь з боку Китаю, на думку аналітиків Міністерства сільського господарства США, зазнає зниження на 300 тис. т та складе 9,2 млн т цієї культури. Оцінки імпорту ячменю Саудівською Аравією та Іраном залишилися на попередніх рівнях та нині складають 8 млн т та 3 млн т відповідно.
Станом на 13 грудня ціни в портах України на ячмінь перебувають у діапазоні 6 950 – 7 100 грн/т.
Кукурудза
Оновлений звіт Міністерства сільського господарства США не мав яскраво вираженого впливу на фізичний та ф’ючерсний ринки кукурудзи. В цілому його можна назвати нейтральним. Прогноз світового виробництва цієї культури дещо підвищився та нині становить 1099,91 млн т (проти 1098,95 млн т у попередньому звіті). Для США, Бразилії та Аргентини оцінки валового збору залишилися на попередніх рівнях, а саме: 371,52 млн т, 94,5 млн т та 42,5 млн т відповідно. Натомість обсяги урожаю кукурудзи в ЄС, за даними американських експертів, наразі складають 60,4 млн т (проти 59,5 млн т у звіті, опублікованому у листопаді). Оцінка виробництва української кукурудзи також була переглянута у бік збільшення, до рівня у 35 млн т (+1,5 млн т).
Учасники фізичного ринку кукурудзи продовжують пильно стежити за розвитком відносин між США та Китаєм. Незважаючи на запевнення американських чиновників про «значні обсяги закупівлі американської агропродукції Китаєм», конкретних обсягів і культур жодна зі сторін на сьогодні не озвучила. Китайські імпортери кукурудзи, в основному, очікують подальших новин від офіційних осіб.
Станом на 13 грудня ціни в портах України на кукурудзу перебувають у діапазоні 4 850 – 5 150 грн/т.
Усі права захищені © 2025 ТОВ СП «НІБУЛОН»
ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти,
коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо),
які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН»
(nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем
гіперпосилання безпосередньо на
nibulon.com.
Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання
матеріалів.