«Одна звичайна пальчикова батарейка, безтурботно викинута на смітник, забруднює 400 літрів води або 20 куб. м ґрунту, – розповідає начальник відділу охорони навколишнього середовища Алла Ізмєстьєва. – Використані елементи живлення містять такі небезпечні речовини, як ртуть, кадмій, свинець, олово, нікель, цинк тощо. На сміттєзвалищах під впливом атмосферних факторів елементи живлення швидко руйнуються, а речовини, які є в їхньому складі, випаровуються та вимиваються. Через воду й повітря токсичні речовини потрапляють у живі організми, внаслідок чого викликають їх ураження, погіршують репродуктивні здатності, викликають генетичні зміни та ракові захворювання».
Завжди займаючи екологічно свідому позицію, «НІБУЛОН» не став осторонь і цієї проблеми. У 2013 компанія приєдналася до важливої ініціативи щодо створення системи збору та утилізації відпрацьованих батарейок та акумуляторів, розмістивши на своїх підприємствах у м. Миколаєві спеціальні безпечні контейнери. У рамках даної ініціативи співробітниками компанії протягом двох років зібрано 77 кг (або більше ніж 2500 шт.) відпрацьованих батарейок, які безкоштовно були передані на утилізацію ДП «Аргентум» (м. Львів).
«НІБУЛОН» закликає й інші українські підприємства та звичайних громадян не бути байдужими до цієї важливої проблеми. Маленька батарейка може завдати великої шкоди нашому довкіллю. І в наших силах попередити ці жахливі наслідки.
Усі права захищені © 2025 ТОВ СП «НІБУЛОН»
ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти,
коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо),
які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН»
(nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем
гіперпосилання безпосередньо на
nibulon.com.
Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання
матеріалів.