Прес-реліз: Урочистий початок будівництва річкового термінала філії «Новоодеська» (м. Нова Одеса Новоодеського району Миколаївської області)

20 жовтня ТОВ СП «НІБУЛОН» урочисто починає будівництво нового перевантажувального термінала у рідній Миколаївщині – в м. Нова Одеса Новоодеського району Миколаївської області, вартістю 150 млн. грн.

 

20 жовтня ТОВ СП «НІБУЛОН» урочисто починає будівництво нового перевантажувального термінала у рідній Миколаївщині – в м. Нова Одеса Новоодеського району Миколаївської області, вартістю 150 млн. грн.
 
Інноваційний патріотичний проект компанії, метою якого є відновлення річок Дніпро та Південний Буг як судноплавних артерій України, отримує свій розвиток і на миколаївській землі.
 
ТОВ СП «НІБУЛОН» не спиняється на досягнутому. Розпочинається зведення дев’ятого (!!!) з 17-ти запланованих інвестиційним проектом компанії елеваторних комплексів. Будівництво даного перевантажувального термінала компанія планує завершити вже взимку поточного року.
 
Комплекс у Новій Одесі не стане єдиним у регіоні, окрім нього планується зведення ще як мінімум двох терміналів: в с. Бузькому Вознесенського району, в с. Шостакове Миколаївського району (із загальним обсягом збереження понад 226 тис. тонн). Компанія планує залучити для цього будівництва більше ста будівельних організацій – це тисячі робітників, які отримають робочі місця вже сьогодні. Після введення комплексу в експлуатацію штат працівників налічуватиме 60 чоловік.
 
Візитною карткою Миколаївщини є перевантажувальний термінал для зернових та олійних культур, збудований у 2003 році. За зведення такого промислового велетня 2008 року колектив компанії було відзначено Державною премією України в галузі архітектури. З 2003 року через термінал було відвантажено понад 1000 суден, що становить майже 14,3 млн. тонн сільськогосподарської продукції.
 
Візитною карткою об’єкта в м. Нова Одеса стане нове революційне технологічне вирішення, забезпечене новітнім обладнанням. Зокрема, на комплексі буде зведено 3 автомобілерозвантажувача (що збільшить потужність у 1,5 рази і дозволить приймати одночасно 3 культури), 2 транспортерні лінії і 3 скальператори у норійній башті; буде змонтовано нові сушарки датської фірми «Cimbria Unigrain» потужністю 100 тонн/годину, більші за звичайні силоси для вологого зерна (по 200 тонн кожен); буде збільшено потужність обладнання для завантаження (норія, конвеєри, навантажувальна машина) до 500 тонн/годину.
 
Причал, на якому буде розташовуватися вищезгадана навантажувальна машина, стане першою сходинкою у відродженні пасажирських перевезень в регіоні – і далі по всій Україні. Тож пасажирські «Ракети» (як згадка про колишні судноплавні часи) невдовзі стануть реальністю, а Миколаївщина надалі повертатиме звання судноплавного краю!
 
До речі, на сьогодні компанія «НІБУЛОН» продовжує водні перевезення Дніпром та Південним Бугом. Лише з початку навігаційного сезону 2010 року перевезено 700 тис. тонн зернових вантажів, у той час, як за 2009 р. перевезення вантажів склали усього менше 800 тис. тонн. Після завершення реалізації програми ТОВ СП «НІБУЛОН» планує забезпечити вантажоперевезення до 3 млн. тонн, у том числі річкою Південний Буг – 1 млн. тонн.
За доброю традицією «НІБУЛОН» допомагає населенню у наведенні ладу на території селища, де будується об’єкт. У Новій Одесі силами компанії буде відремонтовано під’їзну дорогу, проведено вуличне освітлення, збудовані зупинки громадського транспорту. Поблизу термінала буде зведено річковий причал – задля вищезгаданих пасажирських перевезень.
 
Микола Круглов, голова Миколаївської обласної державної адміністрації, зазначає: «НІБУЛОН» – унікальна компанія, в якій працюють люди, які розуміють, що потрібно діяти системно. Вони вирощують зерно, будують елеватори і флот, просувають вітчизняний товар на світові ринки, де найвища конкуренція. У СНД аналогів цій компанії немає. Спасибі Олексію Вадатурському, який розпочав такий інвестиційний проект. Флот «НІБУЛОНа» дасть можливість відродити судноплавство по Дніпру і Південному Бугу, розвантажити автодороги та поліпшити екологію області».
 
Завдяки гарному іміджу компанія «НІБУЛОН» завоювала довіру та користується підтримкою Світового банку, Європейського банку реконструкції та розвитку, Експортно-Кредитного фонду EKF (Данія), Агентства експортного кредитування «Atradius» (Нідерланди), кращих європейських банків, Державного експортно-імпортного банку України та інших банків.
 
Патріотичний інноваційний проект охоплює 10 областей України, має велике міжгалузеве та державне значення, фінансово підтримується урядами інших країн – відтак цілком заслуговує на статус національного! До цієї думки схиляють всі: від вітчизняного політичного істеблішменту до закордонних експертів.
 
Важливим моментом для «НІБУЛОНа» є екологічність та безпечність під час зведення об’єктів. При будівництві термінала компанія дотримуватиметься всіх норм екологічної безпеки заради збереження унікальної природи краю. На комплексі будуть встановлені найсучасніші очисні споруди, будуть споруджені пилоочисні аспіраційні системи. Обладнання буде відповідати всім належним нормам екологічної безпеки.
 
Для можливості проходження суховантажних суден до причалу нового термінала планується провести днопоглиблювальні роботи, що матимуть позитивний ефект для екології регіону. По-перше, силами підприємства буде укріплено берег, намито прибережну смугу – це захистить прибережну площу від розмивання. По-друге, завдяки системності проведених робіт і, зокрема, встановленню сигнальних буїв, стане можливою цілодобова проводка суден Південним Бугом. А по-третє, це ще й радість місцевим рибалкам – адже днопоглиблення приведе до збільшення площ нерестилищ, що збільшить об’єм вилову риби.
 
Такий позитивний ефект вже відчули на собі мешканці Кам’янки-Дніпровської (Запорізька область), Вітового (Черкаська область). Вже не перший місяць жителі цих населених пунктів споглядають морські каравани, що йдуть у філії для завантаження. А 14 жовтня у філії «Градизьк» (Полтавська область) було завантажено перше «нібулонівське» несамохідне судно – тож «флотська родина» компанії розширюється! Невдовзі до них приєднаються і Нова Одеса, і Кременчук, де будівництво термінала було розпочато 28 вересня.
 
До речі, для обслуговування флоту «нібулонівці» вже уклали контракт із Херсонською морехідною школою та Одеською Національної морською академією і готові забезпечити роботою ще близько 300 моряків. Олексій Вадатурський впевнений, що ці моряки будуть з гордістю говорити: «Я працюю в українській компанії «НІБУЛОН», ходжу на судні під українським прапором та воджу українське зерно по українських річках Дніпро та Південний Буг».

 

 

Усі права захищені © 2025 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.